Ideaalselt puhaste akende saamiseks kasutage spetsiaalseid neutraalse pH-ga tooteid ja pehmeid mikrokiudlappe. Vältige abrasiivseid materjale ja agressiivseid kemikaale, et vältida klaasi ja raamide kahjustamist. Regulaarne aknapesu õige tehnikaga hoiab ära plekkide tekkimise ja pikendab katte eluiga.
Tagage ohutus akende puhastamisel, eriti kõrgustes: kasutage turvasüsteeme ja stabiilse konstruktsiooniga redeleid. Töötage mõõduka temperatuuri ja tugeva tuuleta, et vältida kiiret kuivamist ja triipe. Töötage ülevalt alla, et vältida mustuse sattumist juba puhastatud aladele.
Valige professionaalsed tööriistad - kummist labadega kaabitsad, teleskoopvardad ja stabiilsed vaheseintega ämbrid musta ja puhta vee jaoks. Kuivatage aken pärast pesemist hoolikalt, et vältida tilkumist ja plekke. Järgige neid soovitusi, et saada iga kord puhtad ja läikivad aknad ilma kahjustusteta.
Eelistage klaaspindade puhastusvahendeid, mis on sertifitseeritud kasutamiseks ja ei sisalda mürgiseid aineid. Looduslikel koostisosadel, nagu äädikas, sidrunhape või söögisooda, põhinevad tooted tagavad mustuse tõhusa eemaldamise ilma klaasi ja profiili kahjustamise riskita.
Vältige kõrge pH-tasemega agressiivseid kemikaale, nagu ammoniaak või kloori sisaldavad lahused – need kiirendavad tihendite pleekimist ja põhjustavad metallraamide elementide korrosiooni. Kasutage neutraalse happesusega pihusteid ja kontsentraate, mis on spetsiaalselt loodud akende pesemiseks, et säilitada konstruktsioonide vastupidavus.
Toote valimisel pöörake tähelepanu loputamise lihtsusele ja jälgede puudumisele, et säilitada klaasi kristallselge läbipaistvus ilma täiendava töötlemiseta. Samuti on oluline, et lahus ei jätaks kleepuvat kile, mis tulevikus tolmu ja mustust ligi tõmbaks.
Allergiliste reaktsioonide ja hingamisteede kahjustamise ohu vähendamiseks valige hüpoallergeensed või tugeva lõhnata vedelikud. Kasutage ühekordseid kindaid ja kaitseprille, et vältida puhastusvahendite kokkupuudet naha ja silmadega.
Kasutage usaldusväärseid ja sertifitseeritud isikukaitsevahendeid: turvavööd, kiivreid ja libisemiskindlaid jalatseid. Enne akende pesemise alustamist kontrollige kindlasti kinnitusdetailide töökorras olekut ja tellingute või redelite stabiilsust.
Veenduge, et tööala oleks hoiatuslindi või koonustega selgelt piiritletud, et vältida volitamata isikute lähenemist. Asetage tööriistad lindile või spetsiaalsesse konteinerisse, et vältida nende kõrgelt kukkumist. Aknapesu muutub ohutumaks õige marsruudi planeerimisega, vältides ebavajalikke liigutusi ebastabiilsel pinnal.
Säilitage toega alati kolm kontaktpunkti: kaks kätt ja üks jalg või kaks jalga ja üks käsi. Ärge kandke korraga raskeid pesuvahendi ja seadmetega anumaid, kasutage abikinnitussüsteeme. Aknaklaaside pesemisel ärge kallutage liigselt väljapoole, et vältida tasakaalu kaotust – töötage sissetõmmatavate varraste või teleskoopkäepidemetega.
Enne akende pesemist eemaldage raamidelt ja klaasilt tolm ja liiv pehme harja või mikrokiudlapiga. See hoiab ära kriimustuste tekkimise edasise puhastamise ajal. Kui raamil on vanu tihendeid või mõlke, töödelge neid ettevaatlikult pehmete vahenditega, et mitte kahjustusi süvendada.
Mustust niisutage eelnevalt neutraalse pH-ga ja tõestatud lahustega. See lihtsustab mustuse eemaldamist ja vähendab klaasi või raami katte kahjustamise ohtu. Ärge kasutage kõvasid abrasiivseid materjale, et mitte kahjustada pinna terviklikkust.
Enne akende pesemist kontrollige aknavuukide tihedust. Hermeetiku rikkumine võib põhjustada niiskuse sattumist konstruktsiooni sisse ja edasist hävimist. Vajadusel isoleerige probleemsed kohad pehmete teipide või ajutiste katetega.
Eemaldage putukad, kleepuvad jäljed ja lindude väljaheited spetsiaalsete professionaalsete toodetega, mis ei sisalda agressiivseid happeid ega leeliseid. Sellised tooted säilitavad pindade kaitsekihi, mis on eriti oluline akende regulaarsel pesemisel.
Vältige metallkaabitsate või teravate esemete kasutamist, et vältida klaasi mikropragude tekkimist ja raami katte kahjustamist. Enne töö alustamist hinnake pinna seisukorda ja kohandage puhastusmeetodit vastavalt tuvastatud iseärasustele.
Rasvaste plekkide ja liimijälgede eemaldamiseks soovitame kasutada spetsiaalseid isopropüülalkoholi või tsitruseekstraktidega pihusteid, mis lahustavad mustuse tõhusalt ilma raamiprofiile agressiivselt mõjutamata. Pärast toote pealekandmist laske sellel 2-3 minutit mõjuda ja pühkige mustus õrnalt kuiva lapiga maha.
Aknakleebis auruga on osutunud ohutuks viisiks sisseimbunud mustuse ja naastude eemaldamiseks, mis minimeerib klaasikihi ja tihendite ohtu. Auru temperatuur lahustab ladestused ja kõrge õhuniiskus vähendab triipude teket. Soovitatav on kasutada reguleeritava auruvarustusega seadmeid ja hoida pinnast vähemalt 10-15 cm kaugust.
Vahetage puhastusvahendeid regulaarselt ja vältige abrasiivseid käsnasid plast- või alumiiniumraamidel. Kasutage ainult tõestatud tooteid ja tööriistu, et tagada kiire, ohutu ja laitmatu tulemuse tagav aknapesu.
Kvaliteedikontroll ja puhtuse kontroll pärast professionaalset aknapesu
Kontrollige aknaid kohe pärast puhastamist, kasutades triipude ja plekkide tuvastamiseks eredat valgusallikat erinevate nurkade alt. Kontrollige kindlasti nii klaasi sise- kui ka väliskülge.
Põhjaliku kontrolli tegemiseks toimige järgmiselt:
Raskesti leitavate saasteainete tuvastamiseks kasutage puhtuse kontrollimiseks spetsiaalseid seadmeid, näiteks UV-lampi. Tugevalt saastunud piirkondades on soovitatav lokaalset puhastust korrata ilma agressiivseid aineid kasutamata.
Kui avastatakse defekte, kõrvaldage need kohe, et tagada kvaliteetne tulemus ja säilitada ettevõtte maine. Regulaarselt registreerige kontrolli tulemused aruannetes, et analüüsida tehtud töö kvaliteeti ja täiustada aknapesu tehnoloogiaid.