Tallinnas akende puhastamisel vali pilvine päev - ere päike kuivatab pesuvahendi kiiresti, jättes triibud. Optimaalne temperatuur on +5°C kuni +20°C, mis on tüüpiline kevad- ja sügiskuudele. Kasutage kummikinnitusega kaabitsat ja mikrokiudlappi: esimene eemaldab mustuse, teine annab lõpliku poleerimise.
Piirkonna kõrge õhuniiskuse tõttu segage katlakivi eemaldamiseks 200 ml valget äädikat 1 liitri sooja veega (35-40°C). PVC raamide jaoks lisage 2-3 tilka nõudepesuvahendit – see lahustab rasva pinda kahjustamata. Ärge kasutage abrasiivseid aineid energiasäästliku kattega klaasil: mikrokriimud vähendavad nende omadusi.
Pärast pesemist töödelge aknatihendeid silikoonmäärdega – see hoiab ära talvel külmumise. Tallinna uutes panoraamklaasidega hoonetes kasutage pehme käsnaga teleskoopmoppi: käepideme pikkus kuni 2,5 m võimaldab jõuda ülemistele osadele ilma trepita. Kontrolli töö kvaliteeti, valgustades klaasile nurga all taskulampi – nii on näha kõik puudused.
Keeruliste plekkide korral (ehitustolmu jäljed või värvipritsmed) kandke 10 minutiks isopropüülalkoholi (70%), seejärel pühkige hoolikalt käsnaga. Pärast töötlemist pühkige klaas kuiva seemisnahaga - materjal imab kogu ülejäänud niiskuse ja annab pinnale peegli läike. Korrake protseduuri 2-3 korda aastas, et aknad jääksid läbipaistvad ka merelises kliimas.
Paneelmajade välisraamide jaoks vali pika varrega pehmed harjad: Läänemere soolaladestised on kergesti ja kriimudeta eemaldatavad. Pärast puhastamist pühkige pinnad kuiva mikrofiibriga kuhjaga 250–300 g/m² – nii väldite tolmukile teket.
Plaanige aknaid pesta pilvistel päevadel: otsene päike kuivatab kiiresti puhastusained, jättes triibud. Kui töötate külma ilmaga, lisage vette 50 ml meditsiinilist piiritust liitri kohta - vedelik ei jäätu klaasile enne, kui see on täielikult pühitud.
Tallinnas teenuseid tellides kontrollige, kas spetsialistid kasutavad lõpploputuseks demineraliseeritud vett. See eemaldab 99% mineraalsetest jääkidest, mis on energiasäästliku kattega akende puhul kriitilise tähtsusega.
Leota riidenurka vees, vääna see välja ja keera ümber joonlaua – see on lihtne viis tiibade vahelt mustust eemaldada. Ärge unustage kummitihendeid: pühkige neid niiske lapiga, et vältida tolmu sattumist klaasile pesemise ajal.
Raamile jäänud tolm seguneb puhastuslahusega ja moodustab kleepuvaid plekke. Kontrollige pinda peopesaga: kui jäljed jäävad, korrake puhastamist. Pärast ettevalmistamist laske akendel enne toote pealekandmist 5-7 minutit kuivada.
Tallinnas professionaalset aknapesu pakkuvad ettevõtted kasutavad sarnaseid meetodeid - see vähendab tööaega ja parandab tulemusi. Järgmine samm on sobiva klaasilahenduse valimine, kuid sellest lähemalt teistes osades.
Tugevalt määrdunud või PVC-raamide korral suurendage äädika osakaalu 150 ml-ni sama veekoguse jaoks. Lisage pesuaine ettevaatlikult: liigne vaht jätab triibud. Kui teie piirkonnas on vesi kõva, kasutage valgete laikude tekke riski vähendamiseks destilleeritud vett.
Töötage lahusega kohe pärast valmistamist. Valage see pihustuspudelisse ja pihustage ühtlaselt klaasile, vältides selle sattumist puitraamidele (äädikas võib katet kahjustada). Pühkige pind ülevalt alla liikudes mikrokiust või kummist kaabitsaga.
Näpunäide: äädika lõhna neutraliseerimiseks lisage 2-3 tilka sidruni või apelsini eeterlikku õli. Talvisel akende puhastamisel soojendage lahus temperatuurini 30–40°C – see kiirendab kuivamist ja hoiab ära külmumise.
Kaltsu liigutamise tehnika: vertikaalsed või horisontaalsed triibud?
Horisontaalsed liigutused sobivad horisontaalse köite või dekoratiivsete elementidega raamidele. Näiteks:
Kontrolli tulemust päevavalguses: kui märkad triipe, muuda liigutuste suunda. Näiteks pühkige klaasi pärast vertikaalset töötlemist kuiva lapiga horisontaalselt ja vastupidi. Tuulise ilmaga (tavaline nähtus Läänemere rannikul) peske aknaid hommikul või õhtul, et vältida tolmu kleepumist märgadele pindadele.
Akende kummitihendite puhastamiseks kasutage pehmet hambaharja ja sooja vee lahust 2 spl. l. söögisoodat liitri kohta. Liigutage harjased õrnalt mööda kummi, et eemaldada kogunenud tolm ja hallitus.
Puhastage raamide nurgad ja klaasiühendused kitsa mikrofiibrisse mässitud spaatliga. Pindade rasvatustamiseks ja triipude vältimiseks kastke lapp vee ja äädika 1:1 segusse. Plastraamide puhul vältige abrasiivseid aineid – sobib hästi peene hunnikuga käsn.
Kord kuue kuu jooksul kontrollige tihendite terviklikkust: lünkade vältimiseks asendage deformeerunud elemendid. Puitraamiga akende puhul kandke nurkadesse õhuke kiht linaõli, et kaitsta niiskuse ja lõhenemise eest. Kui on vaja sügavpuhastust, siis professionaalsed aknapesuteenused Tallinnas sisaldavad vuukide aurutöötlust.
Pärast töötlemist pühkige kõik alad kuiva, ebemevaba lapiga – see eemaldab kogu ülejäänud niiskuse, mis mustust ligi tõmbab. Tulemuse säilitamiseks korrake protseduuri iga 2-3 kuu tagant, eriti kui aknad on tiheda liiklusega tänava poole.
Kontrolli tulemust päevavalguses: aseta peopesa klaasile – kui peegeldus ei ole moonutatud, on pind täiesti puhas. Ärge poleerige aknaid otsese päikesevalguse käes; lahus kuivab liiga kiiresti, suurendades triipude tekkimise ohtu.