Olete ilmselt mõelnud, kuidas puhastada Tallinnas aknaid ilma triipude ja lisatööta. Alusta õige aja valimisega. Aknaid on kõige parem pesta pilvise ilmaga, et päikesekiired ei kiirendaks vee kuivamist ja ei jätaks triipe. Liigse vee eemaldamiseks kasutage sooja vett äädika või klaasipuhastusvahendiga ja kummist kaabitsat.
Korteri põhjalikuks puhastamiseks tuginege ülalt-alla põhimõttele. Pühkige esmalt tolmu ülemistelt pindadelt, näiteks kappide või laeseadmete ülaosadelt, seejärel liikuge edasi riiulite, laudade ja põrandakatete juurde. Nii ei lähe mustus juba puhastatud aladele tagasi. Raskesti ligipääsetavate kohtade puhul kasutage pika varrega harja või pesuainega niisket lappi.
Köögipinnad nõuavad erilist tähelepanu. Rasvaplekkide eemaldamiseks segage söögisoodat väikese koguse veega, et moodustuks pasta ja kandke segu määrdunud kohtadele. Laske mõjuda mõni minut ja eemaldage seejärel niiske käsnaga. See meetod aitab vabaneda vanadest plekkidest plaatidel, pliitidel või kubudel ilma täiendava pingutuseta.
Ärge unustage vannituba. Katlakivi jäägid kraanidel ja plaatidel saab hõlpsasti eemaldada sidrunimahla või äädikaga. Selleks kandke toodet probleemsetele kohtadele, jätke kümme minutit, seejärel pühkige käsna või pehme pintsliga. See lihtne meetod taastab kroomitud pindadele sära ja kõrvaldab hambakatu.
Iga pisemgi detail, olgu selleks puhastatud aknad või läikivad kraanid, muudab teie kodu mugavamaks. Neid lihtsaid näpunäiteid järgides saavutate minimaalse pingutusega täiusliku puhtuse isegi sellises suurlinnas nagu Tallinn.
Kitsaste ja kõrgete ruumide (nt radiaatorite või kappide taga) puhastamiseks kasutage tolmuimejal pikka kitsast kinnitust. Kui seda pole, mähkige õhukese joonlaua ots niiske lapiga ja pühkige õrnalt raskesti ligipääsetavad kohad. Nii saate lahti peenest tolmust.
Ukseavade või karniiside tippude tolmu saab hõlpsasti eemaldada vana mopi peale venitatud mikrokiudlapiga. Niisutage lappi nõrga vee ja äädika lahusega, et aidata tolmuosakesi paigal hoida.
Akende põhjalikuks puhastamiseks, eriti kui elate suures linnas nagu Tallinn, kasutage tolmu eemaldamiseks esmalt kuiva lappi. Järgmisena pühkige klaasi ammoniaaki või sidrunimahla sisaldava klaasipuhastusvahendiga, et taastada nende sära. Puhastage rulood käsnaga, leotades seda lahustunud seebis, või pehmete harjastega rullharjaga.
Laelühtritel olevat peent tolmu saab eemaldada pika varrega pehme harjaga. Prožektorite jaoks kasutage niiskeid salvrätikuid või vatitampooni. Selliste alade regulaarne puhastamine vähendab ruumis tolmu hulka.
Plekkide tõhusaks eemaldamiseks on oluline arvestada pinna tüüpi ja saaste laadi. Siin on mõned tõestatud meetodid:
Sobivate tehnikate regulaarne kasutamine aitab hoida pinnad puhtad ja vastupidavad ka igapäevasel kasutamisel.
Hoidke pliit korras: pärast iga kasutuskorda pühkige pind seebiveega ja eemaldage rasvaplekid nõudegeeliga. Ahju saab kergesti puhastada, kui niisutada siseseinad vee ja äädikaga ning kuumutada madalal kuumusel 10 minutit. Puhastage oma külmkappi vähemalt kord kuus, eemaldades esemed, mille kehtivusaeg hakkab lõppema, ning loputades riiuleid sooja vee ja söögisoodaga.
Desinfitseerige tööpinnad vee ja alkoholi lahusega vahekorras 2:1. Puitpindade puhastamiseks kasutage looduslikke õlisid, näiteks mandliõli. Klaasfassaade ja aknaid saab puhastada spetsiaalsete klaasipuhastusvahenditega. Kui soovid kiiresti “Tallinnas aknaid pesta”, siis lihtsalt määri peale alkoholikompositsioon ja pühi need kuiva ebemevaba lapiga üle, et saada täiuslik läige.
Ärge unustage riiulitelt kogunenud tolmu ja mustust eemaldada. Regulaarne puhastamine ja väiksemate plekkide õigeaegne eemaldamine hoiab köögi ideaalses korras. Ja kord kappides lihtsustab juurdepääsu vajalikele asjadele ja kõrvaldab kaose tunde.