Kuidas teha korteri üldkoristust kiiresti ja tõhusalt

Looge selge tegevuskava. Korteri üldkoristus Tallinnas või mõnes teises linnas peaks algama kõigi ülesannete samm-sammult graafikuga. Jagage oma korter tsoonideks, näiteks köök, magamistuba, vannituba ja liikuge järjestikku. See aitab vältida kaost ja vabaneda tarbetutest segajatest.

Koguge eelnevalt kokku tõhusad tööriistad ja tarvikud. Veenduge, et teil oleks universaalne puhastusvahend, kaltsud, käsnad, kummikindad ja prügikotid. Eesti pealinna elanikel on ligipääs paljudele kauplustele, kust saab soetada keskkonnasõbralikke puhastusvahendeid, mis on eriti kasulikud kodu tervisliku õhkkonna hoidmiseks.

Pöörake tähelepanu kõige saastunud aladele. Köögis võiks selleks olla pliit, ahi ja õhupuhasti. Vannitoas tuleks põhjalikult puhastada plaatide vuugid, inventar ja peeglid. Olge teadlik detailidest, nagu põrandaliistud ja kapipealsed, mis sageli unustatakse. Materjalide kahjustamise vältimiseks ja maksimaalse puhtuse saavutamiseks kasutage sobivaid tooteid.

Korraldage oma salvestusruum. Pärast puhastamist võtke aega esemete sorteerimiseks. Kasutage ruumi vabastamiseks ja korra loomiseks kaste ja organiseerijaid. Näiteks Tallinnas leiab mugavaid panipaigalahendusi kompaktsetes korterites, mis on eriti oluline kortermajade elanikele.

Järgides neid praktilisi soovitusi, saate mitte ainult tõhusalt toime tulla kevadpuhastusega, vaid ka säilitada korda pikka aega. Teie kodust saab meeldiv koht, kus olla ja hästi korraldatud ruum rõõmustab teid iga päev.

Kust alustada üldpuhastust: protsessi ettevalmistamine ja korraldamine

Valmistage ette kõik vajalikud tööriistad ja tööriistad. Koosta kontrollnimekiri: pesuvahendid erinevatele pindadele, kaltsud, käsnad, harjad, tolmuimeja, kindad ja prügikotid. See säästab teie aega ja vaeva.

Jaga korter tsoonideks

Tehke kindlaks, millised valdkonnad vajavad rohkem tähelepanu. Näiteks köök on sageli kõige saastatum koht ja magamistoa võib jätta viimaseks. Koostage puhastusplaan, näidates ära ruumide järjestuse. See on eriti oluline, kui üldpuhastust tehakse suurtes korterites.

Eemaldage mittevajalikud asjad

Enne puhastamise alustamist vabanege mittevajalikest esemetest. Puhastuspindadele juurdepääsu tagamiseks võtke kapid, riiulid ja lauad lahti. Kasutage sorteerimiseks kaste: üks prügi jaoks, teine ​​asjade jaoks, mida saab ära anda või müüa.

Korraldage ülesannete täitmise järjekord. Näiteks sorteerige esmalt prügi välja, seejärel puhastage tolmuimejaga ja jätke märgpuhastus viimaseks. See lähenemine aitab teil iga tsooniga kiiremini toime tulla.

Iga ruumi samm-sammult puhastamine: köögist magamistoani

Alustage köögist, kuna see on üks kõige saastatumaid kohti. Puhastage pliit ja ahi, eemaldage rasv ja toidujäägid. Pühkige külmiku sisemus puhtaks ja visake aegunud toit minema. Tühjendage oma kapid mittevajalikest asjadest, puhastage riiulid põhjalikult, seejärel pange kõik tagasi, jaotades esemed vastavalt kasutussagedusele.

Vannitoas eemaldage torustikult katlakivi. Selleks kasutage spetsiaalseid tooteid või äädikat, kui vajate keskkonnasõbralikku lahendust. Kindlasti desinfitseerige tualettruum, kraanikauss, vann või dušikabiin. Pühkige seina- ja põrandaplaadid maha, pöörates tähelepanu õmblustele.

Elutuba ja esik

Elutoa puhul alustage pehme mööbli puhastamisega. Kasutage tolmu ja plekkide eemaldamiseks tolmuimeja lisaseadet või kangapuhastusvahendit. Pühkige tolm riiulitelt, mööblilt ja valgustitelt. Pöörake tähelepanu akendele – peske klaasid ja raamid. Lõpuks imege tolmuimejaga ja pühkige põrandad.

Esikus pühkige maha seinad, peeglid ja avatud pinnad. Kontrollige oma kingi: eemaldage need väljaspool hooaega ja korraldage hoiuruum. Puhastage sissepääsu matt ja märgpuhastage põrand.

Magamistuba

Voodipesu eemaldamisel koputage madratsit ja patju, et eemaldada kogunenud tolm. Tühjendage ja pühkige öökapid. Kontrollige oma kappe: vaadake riided läbi, voldi need korralikult kokku või vabanege ebavajalikest asjadest. Lõpetage puhastamine põranda või vaiba pesemisega.

Kui aega või ressursse napib, võib Tallinna üldpuhastuse usaldada professionaalsete teenuste hoolde. See vähendab tööjõukulusid ja tagab kvaliteetsed tulemused.

Mittevajalike asjade ladustamine, sorteerimine ja vabanemine

Kõigepealt võtke kolm kasti: ladustamiseks, teistele kinkimiseks ja taaskasutamiseks. See aitab protsessi struktureerida ja vältida asjatut segadust. Tallinnas üldkoristust tehes on mugav kasutada läbipaistvaid anumaid, et oleks kohe sisu näha ja et asjad ei jääks pikaks ajaks rippuma.

Sorteeri asju kategooriate kaupa: riided, dokumendid, raamatud jne. Esitage iga kategooria kohta lihtne küsimus: "Kas ma kasutan seda?" Kui eset pole üle aasta kasutatud, siis on suur tõenäosus, et sul pole seda vaja. Tegutsege kohe: ärge hoidke selliseid esemeid "igaks juhuks". Riideid saab annetada heategevuseks ja vanu dokumente taaskasutada.

Ladustamisetapis valige kompaktsed ja funktsionaalsed valikud. Kasutage vaakumkotte, kui teil on vaja säilitada mahukaid riideid või tekstiile. Korraldajad kapid suurendavad ruumi ja korraldavad asju. Kõigel, mida soovite hoida, peaks olema selge koht, et vältida edaspidist segadust.

Ärge unustage digitaalset sorteerimist. Kevadpuhastus on suurepärane põhjus arvutis failide sorteerimiseks, telefoni galeriist mittevajalike üksuste eemaldamiseks ja tööruumi ratsionaalseks korraldamiseks. Korra hoidmine nii reaalses kui ka virtuaalses keskkonnas vähendab stressi ja tõstab tootlikkust.

Pärast kõigi kategooriate kustutamist hinnake tulemust. Vabanenud ruum muutub mitte ainult puhtamaks, vaid ka mugavamaks. Kasutage seda sortimisel regulaarselt, sest see lihtsustab edaspidist puhastamist ja lisab igapäevaellu meelerahu.

    KAS VAJAD PUHASTAMIST?

    Koristusfirma PansibCleaner OÜ pakub puhastusteenuseid era- ja ärihoonetele Tallinnas ja selle lähiümbruses.